Kullanım Koşulları

Giriş

İnternet üzerinden fotoğraf baskı hizmetleri (bundan böyle "Hizmet" olarak anılacaktır) veren Fotomaks Fotoğraf ve Dış Tic.Ltd.Şti.(bundan böyle "hipfoto.com" olarak anılacaktır) ile söz konusu hizmetten yararlanan Müşteri (bundan böyle "Üye" olarak anılacaktır) arasındaki ilişkide uygulanacak şartlar (bundan böyle "Kullanım Şartları " olarak anılacaktır) aşağıda belirtildiği gibidir:

1-hipfoto.com'a dijital görüntülerin yüklenebilmesi, hipfoto.com'a yüklenen veya hipfoto.com'a e-posta ile gönderilen dijital görüntülerin baskı siparişlerinin verilmesi,

Kullanım şartları, üye ve hipfoto.com arasındaki çalışma şeklini belirler. Hipfoto.com (ve bu site yoluyla sağlanan hizmetler) ancak, üye bu şartlara uymayı kabul ettiği takdirde geçerlidir. hipfoto.com bu şartlar altında kullanabilir. hipfoto.com veya hipfoto.com tarafından sağlanan hizmetler sadece 18 (onsekiz) yaşından büyük kişilerce kullanılabilir.
hipfoto.com kullanım şartlarını dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Yenilenen güncel kullanım şartları hipfoto.com'da yayınlanacak ve hipfoto.com tarafından gerek görüldüğü takdirde e-posta ile bildirilecektir. Değişen kullanım şartları, hipfoto.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve bu sitenin veya sağladığı hizmetlerin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlara bağlı olacaktır.

Üye Hesabı

Üye hipfoto.com'da "Üye Kayıt Formu" doldurarak kendi adına hesap açabilir. Üyelik onaylandıktan sonra (sonlandırılıncaya kadar), üye bu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, hipfoto.com'a görüntü yüklenebilir veya üye adına yüklenmesi için (buna ait ek şartlara uymak koşulu ile) e-posta ile gönderebilir, hipfoto.com tarafından sağlanan hizmetlerden (bu görüntülerin baskı siparişini vermek gibi) istifade edebilir. Üyelik için hipfoto.com'a, e-posta adresi bildirilmek zorundadır. E-posta adresi, hipfoto.com'a daha sonraki girişlerde üyenin tanınması için kullanılacaktır.

2-Geçerli olmayan veya başkasına ait bir e-posta adresi kullanılarak Üye kaydı yapılması halinde, hipfoto.com Üyenin hesabını bildirim yapmadan iptal etme yetkisine sahiptir. Üye tarafından siteye yüklenmiş veya e-posta yolu ile hipfoto.com'un Üye adına yüklenmesi için gönderilmiş olan fotoğraflar 15 gün sonra otomatik olarak silinir.

hipfoto.com tarafından sağlanan diğer hizmetlerden yararlanmak ücrete tabidir. Ücretler bir Hizmetten faydalanmak istenildiğinde Üyeye bildirilecektir. Bu Hizmetler için bir sipariş verildiğinde (baskı Hizmetleri de dahil) ödeme kredi kartı ile yapılırsa, Üyeden kredi kartı bilgileri istenecektir. Sipariş kabul edildiği takdirde, verilen Hizmetlerin bedeli bu kredi kartına borçlandırılacaktır. Üyenin gerçek olmayan veya başkasına ait bir kredi kartı numarası kullandığı tespit edilirse, hipfoto.com'un, üyenin hesabını kendine bildirme gereği duymadan sonlandırma hakkı saklıdır.

Görüntüler

Üye dijital görüntülerini hipfoto.com'a kendi yükleyebilir. hipfoto.com'a yüklenen fotoğraflar JPEG formatında olmak zorundadır.
hipfoto.com'a üye tarafından yüklenen ya da üye adına hipfoto.com'un yüklediği fotoğraflar, yükleme tarihinden 15 gün sonra otomatik olarak silinecektir.

Üyenin yapabilecekleri:

Üye hipfoto.com'un şifre korumalı olmayan her kısmını ziyaret edebilir. hipfoto.com'un bazı sayfaları şifre gerektiriyor olabilir, Üyenin geçerli bir şifresi yoksa bu sayfalara giremez. Üye kişisel kullanımı için her ziyarette bir kopya olmak üzere bu hipfoto.com'un sayfalarından yazıcı çıktısı alabilir. Aksi belirtilmedikçe, Üye kendine ait fotoğraflardan istediği kadar yazıcı çıktısı alabilir. Ancak, her iki halde de aşağıda "Üyenin yapamayacakları" kısmında belirtilen maddeleri üye yapamaz.

Üyenin yapamayacakları:

Yukarıda "Üyenin yapabilecekleri" kısmında belirtilenler hariç, Üye hipfoto.com'da bulunan hiçbir materyali (diske saklamak, yazıcıdan bastırmak veya herhangi bir başka yolla) kopyalayamaz, dağıtamaz, çoğaltamaz, değiştiremez ve üzerinde değişiklik yapamaz.
hipfoto.com'u ya da hipfoto.com'da bulunan herhangi bir materyali ya da kopyasını Üye hipfoto.com ile yapacağı alışveriş ve paylaşım dışında hiçbir maksatla kullanamaz. Üyenin fotoğraf albümlerine erişim hakkını ve paylaşımı ücretlendirmek veya ticari anlamda kullanmak da buna dahildir.
Üye, hipfoto.com'da kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz. Üye, hipfoto.com'un yazılı onayı olmadan aynı gerçek kişi için birden fazla Üye hesabı açamaz. Bu maddeye aykırı hareket, Üyeye verilen hizmetlerin durdurulmasına yol açabilir. Üye kendi şifresini başka kişilere veremez.Bu şekilde doğabilecek zarardan hipfoto.com sorumlu olmayacaktır. Üye aşağıda belirtilmiş olan içerikli fotoğraf ya da görüntüleri yükleyemez, e-posta ile göndermez ya da baskı siparişi veremez.
Çıplaklık, pornografi ya da müstehcenlik, Irkçılık, Kişi ya da grupları tahrik edici unsur, Suça delil sayılabilecek, Üçüncü şahısların kapsamında olan Ticari Marka, Telif Hakkı ve Fikir ve Sanat Eserleri, Uygulanabilir kanun ve yasalara karşı gelen, İtibar zedeleyici unsur, hipfoto.com'un yüklenmesi yasakladığı fotoğraflar olmasına rağmen, hipfoto.com kim tarafından, nasıl kullanıldığını kontrol edilemez. Yasal olmayan ve kötü içeriği olan fotoğraflar yüklenmesinden hipfoto.com sorumlu tutulamaz. Üye bu tür fotoğraflara rastlarsa, gecikmeden hipfoto.com'a ulaşmalıdır. Üye, yorumları sırasında kişi ya da kurumlara yönelik hakaret ve itibar zedeleyici sarfedemez. Bu tür yorumlar hipfoto.com yorumu ve diğer tüm yasal haklarını kullanmayı saklı tutar.

1-Yasal ya da içeriği iyi olmayan fotoğrafların olduğu görüldüğü anda hipfoto.com yasal yollara başvuracaktır. Bu durumda yasal mercilere, fotoğrafların kopyaları ve hipfoto.com tarafından tutulan Üyenin kişisel verilerine girme hakkı verilir. Kullanım şartlarına uymayarak yüklenmiş ya da baskı siparişi verilmiş olan fotoğraflar bildirim yapmadan hipfoto.com tarafından silinebilir ya da yeri değiştirilebilir. hipfoto.com, kullanım şartlarına uymayan Üyelere Hizmet vermeyi reddedebilir. Aşağıda belirtilen maddeler sonucu meydana gelecek olan, zarar, borç, iddia ve harcama gibi faaliyetlerin, tazmininden Üye sorumlu olacaktır.
Üyenin ya da tanıdıklarının (arkadaşlarının) hipfoto.com'un kullanım şartlarına uymaması, Üye ya da Üyenin tanıdıkları tarafından, , üçüncü şahısların kapsamında olan Ticari Marka, Telif Hakkı ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu haklarını hiçe sayarak fotoğraf yükleme ya da e-posta yolu ile gönderme yapılması, Üye ya da Üyenin tanıdıkları tarafından, üçüncü şahısların kapsamında olan Ticari Marka, Telif Hakkı ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu haklarını hiçe sayarak, işlem yapılması, baskı alınması ve hipfoto.com'un diğer hizmetlerinden yararlanılması ve benzeri durumlarda hipfoto.com her türlü yasal hakkını saklı tutar.

Üye Hakları:

Üyenin hipfoto.com'a yüklediği ya da e-posta yolu ile hipfoto.com'a gönderdiği fotoğrafların Telif Hakları Üyeye aittir.
Üyenin yüklediği fotoğrafları, hipfoto.com silebilir, yer değiştirebilir ya da yayınlamayı reddedebilir.
Üye diğer internet sitelerinden ya da yayınlardan fotoğraf alamaz ve üye, ilgili kişi ya da kuruluşun izni olmadan bu fotoğraflarla işlem yapamaz.

İnternet sitesinin işleyişi:

hipfoto.com'un formatı, içeriği, ürünleri ya da sunulan hizmetleri her zaman değişebilir. hipfoto.com'un işleyişi, ürünleri ya da sunulan Hizmetleri; bakım, yenileme ya da diğer nedenlerden dolayı ertelenebilir ya da sonlandırılabilir. Bu işlemler üyeye bildirilmeden ve herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilinir.
hipfoto.com'da varolan, üyeye ait bütün bilgilerin yedeğinin alınması önerilmektedir. Yüklenen fotoğrafların yedeğini almak üyenin karar vereceği bir konudur. Fotoğrafların yedeklerinin alınmamasından, kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden hipfoto.com sorumlu tutulamaz.

Verilerin korunması:

1-hipfoto.com'da varolan Üyenin kişisel bilgileri sadece kullanım şartları dahilinde kullanılabilir. Üye, kullanım şartlarını işleme devam etmeden önce dikkatle okumalıdır. Üye, kişisel bilgilerinin yer aldığı formu doldurarak, kullanım şartlarının işleyişini kabul etmiş olur.

Hizmetler/Ürünler

Üyenin internet üzerinden vereceği siparişlerde, hipfoto.com tarafından onay e-postası gönderilene kadar sipariş olarak geçerli olmayacaktır.
Üyenin siparişlerini kabul etme karar yetkisi hipfoto.com'undur. hipfoto.com taahhüt ettiği Hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, hipfoto.com'da belirtilmiş olan fotoğraf baskı ürünlerinde değişiklik yapabilir.
Bedava baskılar, hipfoto.com'un belirlemiş olduğu kampanyalar dahilinde promosyon olarak sunulur. Kampanya dahilinde olan bedava baskıların boyutu 10x15 cm'dir ve internet üzerinden verilen siparişlerde kullanılabilir. Paketleme ve teslimat tutarı bedava baskılar için geçerlidir. hipfoto.com kampanyaların parçası olarak belirli dönemlerde bültenler yayınlayabilir ve bu bültenler, bedava baskı ya da indirim içerikli olabilir. Üye indirim ya da bedava baskılardan, ancak internet üzerinden verdiği siparişlerde yararlanabilir ve bir siparişte bir indirim ya da promosyon kullanabilir. Mümkün olan en kısa zamanda bütün yazışmalara hemen cevap verilecektir. Bu yazışmalar e-posta yolu ile olacaktır.

Sorular ve Şikayetler

Üyenin şikayet ve talepleri, fatura tarihinden itibaren 28 gün içerisinde ve siparişin teslimatında gecikme olduğu zaman makul bir zaman aralığında hipfoto.com'a bildirilmelidir. Üye soru ve şikayetleri için önce hipfoto.com'a ulaşmalıdır.

Yasal ve yargılama hakkı

Kullanım şartları ile ilgili ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İstanbul İcra Müdürlükleri yetkili kılınmıştır.

Siparişinizi tamamlayın Aynı gün kargo ile size gönderelim
İlk bilen siz olun
Kampanyalardan haberdar olabilmek için lütfen e-posta adresinizi bizimle paylaşın !